Whatsapp İle İletişime Geç
TUR BİLGİLERİ
Antalya Çıkışlı
ANTALYA ÇIKIŞLI OTOBÜS İLE HER ŞEY DAHİL BALKANLAR TURU
23 Ekim 2021
31 Ekim 2021
837.50 €
670 €
 • ANTALYA ÇIKIŞLI OTOBÜS İLE HER ŞEY DAHİL BALKANLAR TURU
 • ANTALYA ÇIKIŞLI OTOBÜS İLE HER ŞEY DAHİL BALKANLAR TURU
 • ANTALYA ÇIKIŞLI OTOBÜS İLE HER ŞEY DAHİL BALKANLAR TURU
 • ANTALYA ÇIKIŞLI OTOBÜS İLE HER ŞEY DAHİL BALKANLAR TURU
 • ANTALYA ÇIKIŞLI OTOBÜS İLE HER ŞEY DAHİL BALKANLAR TURU
 • ANTALYA ÇIKIŞLI OTOBÜS İLE HER ŞEY DAHİL BALKANLAR TURU
 • ANTALYA ÇIKIŞLI OTOBÜS İLE HER ŞEY DAHİL BALKANLAR TURU
 • ANTALYA ÇIKIŞLI OTOBÜS İLE HER ŞEY DAHİL BALKANLAR TURU
 • ANTALYA ÇIKIŞLI OTOBÜS İLE HER ŞEY DAHİL BALKANLAR TURU
 • ANTALYA ÇIKIŞLI OTOBÜS İLE HER ŞEY DAHİL BALKANLAR TURU
 • ANTALYA ÇIKIŞLI OTOBÜS İLE HER ŞEY DAHİL BALKANLAR TURU
Tur Arama
FARKLI TARİH SEÇENEKLERİ
23 Ekim 2021 - 31 Ekim 2021 Yarım Pansiyon
670 €
29 Ekim 2021 - 06 Kasım 2021 Yarım Pansiyon
670 €
13 Kasım 2021 - 21 Kasım 2021 Yarım Pansiyon
570 €
ANTALYA ÇIKIŞLI OTOBÜS İLE HER ŞEY DAHİL BALKANLAR TURU

ANTALYA ÇIKIŞLI OTOBÜS İLE HER ŞEY DAHİL BALKANLAR TURU

 

 

7 GECE 9 GÜN / 9 ÜLKE  / 7 GECE OTEL KONAKLAMASI

 

 

Yunanistan - Makedonya – Kosova - Arnavutluk – Karadağ - Hırvatistan – Bosna Hersek – Sırbistan   – Bulgaristan

 

 

Kavala – Selanik – Bitola – Resne- Ohrid (1) – Struga – Tetova - Üsküp (1) – Priştina – Prizren  – İşkodra (1) – Bar – Petrovaç – Budva – Kotor – Herceg Novi –Trebinje (1) – Dubrovnik – Mostar – Saraybosna (1) – Belgrad (1) – Sofya (1) – Plovdiv 

 

23 ŞEHİR / 5 BAŞKENT

 

 

Dubrovnik Turu - Matka Kanyanu Turu - Blagay Tekkesi Turu - Vrelo Bosna Turu - Makedon Gecesi - Bulgar Gecesi DAHİL !

 

YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK

 

 • 1. Gün 23 Ekim Cumartesi
  Antalya - İstanbul - İpsala

   

  Saat 09:30' da Antalya 5M Migros önünden hareketle,  İstanbul üzerinden Kapıkule Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından İstanbul, Silivri, Keşan kara yolunu takip ederek İpsala Sınır Kapısı’na hareket.

 • 2. Gün 23 Ekim Cumartesi
  Kavala – Selanik – Bitola (Manastır) – Resne – Ohrid

   

  Kavala`ya varisimiz ardindan sabah kahvaltisi ve enfes Kavala kurabeyilerinin tadina bakmak icin mola veriyoruz.Kahvalti molasi sonrasi essiz guzelligi ile dikkat ceken Kavala sahillerinde kisa sureli bir fotograf molasi verip Selanik`e dogru yola cikiyoruz.Selanik`e varışımıza müteakip panoramik sehir turumuza basliyoruz.Yapacağımız panoramik şehir gezimizde, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans eserlerini görüyoruz. Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi ve şu an Türk konsolosluğunun da bahçesinde bulunduğu Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ettikten sonra Bitola’ya hareket ediyoruz.Varışımız sonrası Şirok Sokak, Bedesten, İshak Camii, Yeni Camii, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarini yasayacagimiz Atatürk'ün mezun olduğu Askeri İdadi'yesi yer almaktadır.Bitola ziyaretimiz ardindan Resneli Niyazi’nin memleketi olan Resne üzerinden geçerek Balkanların incisi Ohrid’e varıyoruz. Otelimize transfer.Geceleme otelimizde.


  Sabah Kahvaltısı: Kavala’da dinlenme tesisinde ekstra olarak alınacaktır.


  Öğle Yemeği: Selanik şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır.- Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Rehber Tavsiyesi:  Deniz Mahsulleri ve Mezeler.


  Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.


  Konaklama: Hotel Aqulina v.b – Ohrid


  Para Birimleri : Yunanistan - Euro , Makedonya – Denar ( Ortalama 1 Euro : 60 Denar )


  Rota: İstanbul-Kavala (445 km), Kavala – Selanik (136 km) ,  Selanik-Bitola (219 km), Bitola – Ohrid (70 km)


  Toplam Kat Edilecek Mesafe: 870 km


  Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:00

 • 3. Gün 23 Ekim Cumartesi
  Ohrid – Tetova (Kalkandelen) – Üsküp

   

  Otelde alınan kahvaltının ardından Ohrid şehrinde gerçekleştirilecek olan turumuzda; Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Pir Mehmet Hayati Camii ve tekkesi ile Bedesten, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi ve özgün sivil mimari örnekleri taşıyan tarihi Ohri sokakları görülecek yerler arasındadır.  Otelde alınan kahvaltının ardından Ohrid gölünün doğduğu yer olup, muhteşem manzaralara ev sahipliği yapan St.Naum Turunu gerçekleştiriyoruz. Turun ardından başkent Üsküp yolculuğuna başlıyoruz. Güzergahımız üzerinde ülkenin 3. Büyük şehri ve Arnavut nüfusunun en yoğun olduğu Tetova (Kalkandelen) şehrini ziyaret ediyoruz. İki kız kardeşin banisi olduğu Alaca Camii ve İmarethanesini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrası devam eden yolculukla varılan başkent Üsküp’te şehir turumuza başlıyoruz. Yahya Kemal Beyatlı'nın doğduğu şehir olan Üsküp'ü tanıtan yarım günlük panoramik turumuzda; Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale Surları, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar dış mekan anlatımları ile gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Serbest zaman ve buluşmanın ardından otelimize transfer. Sonrasında rehberin belirliyeceği yerde ekstra yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Makedon Gecesi .(Fiyata DAHİL !!!!).Geceleme otelimizde.


  Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.


  Öğle Yemeği: Ohrid – Üsküp güzergahında özgün tatların sunulduğu tesislerde ekstra olarak alınacaktır.


  Akşam Yemeği: Rehberin belirliyeceği yerde ekstra yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Makedon Gecesi .Fiyata DAHİL !!!!


  Konaklama: Hotel Gold v.b – Üsküp


  Para Birimleri : Makedonya – Denar ( Ortalama 1 Euro : 60 Denar )


  Rota: Ohrid – Üsküp (175 km)


  Toplam Kat Edilecek Mesafe: 170 km


  Otele Giriş Saati: Tahmini: 20:00

 • 4. Gün 23 Ekim Cumartesi
  Üsküp – Prizren – İşkodra veya Podgorica

   

  Otelde alınan kahvaltının ardından eşsiz güzelliği ile bilinen Matka Kanyonu turunu gerçekleştiriyoruz(Fiyata DAHIL !!!).Sonrasında Kosova başkenti Priştine yolculuğuna başlıyoruz. Kosova sınır kapısının geçilmesi ile ilerleyen yolculukta Priştine panoramik geçişi ve Kosova Savaşının gerçekleştiği Kosova Ovası, I.Sultan Murat Hüdavendigar Türbesi ziyareti devam eden yolculukla Prizren yolculuğu. Prizren şehrine varış. Ülkede Türk nüfusunun en yoğun olduğu otantik şehir Prizren’de şehir turu. Şadırvan meydanı, Bayraklı Cami, Sinan Paşa Camii, Hamam, Tarihi Prizren Köprüsü ve Halveti Dergahı panoramik ziyaretleri sonrası öğle yemeği için serbest zaman. Buluşma sonrası Arnavutluk ülkesine geçiş ile Podgorica yolculuğu. İşkodra şehir geçişi ile Avrupanın en genç devletlerinden Karadağ ülkesine yolculuk. Sınır geçişi ve Karadağ’da devam eden yolculukla konaklama noktasına varış. Otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme Otelde. 


  Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.


  Öğle Yemeği: Prizren şehrinde Şadırvan Meydanı bölgesinde rehberimizin tavsiye edeceği tesislerde ekstra olarak alınabilir.


  Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.


  Konaklama: Hotel Philia v.b – Podgorica


  Para Birimleri : Kosova - Euro , Karadağ – Euro


  Rota: Üsküp – Priştine (92 km), Priştine – Prizren (85 km), Prizren – Podgorica (238 km) 


  Toplam Kat Edilecek Mesafe: 415 km


  Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:00
   

 • 5. Gün 23 Ekim Cumartesi
  Podgorica- Budva – Kotor – Dubrovnik – Trebinje veya Çevresi

   

  Sabah kahvaltısı sonrası , ilk durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde Jet Sosyetenin tatil yeri olan , muhteşem St Stefan’ı panaromik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola . Yolumuza Adriyatik sahillerindeki olaganustu manzarali yollardan geçerek devam ederek Budva’yı panoramik olarak gördükten sonra Kotor Körfezi'nin içinde yer alan Kotor'a varış. Kotor'da Eski Şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Kotor gezimizden Öğleden sonra, Eski Yugoslavya'yı oluşturan üç ana devletten biri olan, Katolik mezhebini benimsemiş olması ve daha çok Adriyatik Sahili'ne hakim coğrafyası sebebiyle, Balkan kültüründen ziyade İtalyan-Akdeniz kültürüne yakınlığıyla bilinen Hırvatistan'a geçiyoruz. Dubrovnik turu için (Fiyata DAHİL!!!) Manzaralı, kısa bir yolculuğun ardından, İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından, uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran Dubrovnik'e varış. Bu güzel şehri tanıtan turumuza öncelikle UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dahil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic'in Heykeli, tarihi Çeşme ve 14. yüzyıldan kalma Eczane diğer göreceğimiz yerlerden bazıları. Daha sonra bu güzel şehrin büyülü atmosferinde vakit geçirmek için serbest zaman.
  Turumuzun ardından otelimize transfer.Konaklama Trebinje veya Çevresin'deki otelimizde. (Sezon yoğunluğuna göre konaklama şehri değişebilir)


  Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.


  Öğle Yemeği: Kotor şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır.- Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.Rehber Tavsiyesi : Deniz Mahsulleri , Mezeler, Izgaralar , Yerel İçecekler 


  Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir . 


  Konaklama: Hotel Leotar  v.b 


  Para Birimleri :Karadağ – Euro , Hırvatistan – Kuna ( Ortalama Kur 1 Euro : 7 Kuna ) , Bosna Hersek – Convertible Marka ( Ortalama Kur 1 Euro : 1.95 KM )


  Rota: İşkodra-Budva (86 km), Budva – Kotor (23 km) , Kotor - Dubrovnik (90 km) , Dubrovnik – Trebinje (31 km)


  Toplam Kat Edilecek Mesafe: 230 km


  Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 21:00

 • 6. Gün 23 Ekim Cumartesi
  Trebinje veya (Neum) - Blagay – Mostar – Saraybosna

   

  Sabah kahvaltımızın ardından Mostar'a hareket.Mostar varışı öncesi Alperenler tekkesi Blagay turunu gerçekleştiriyoruz.(Fiyata DAHİL !!!). 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek'i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek'in en büyük şehri Mostar'ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557'de Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin'in inşa ettiği, ancak 1992'de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004'te Türkiye'nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam ve dönemin tipik Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey Konağı göreceğimiz yerler arasındadır. Mostar'ın yerel pazarlarından alışveriş yapabileceğiniz serbest zamanın ardından SarayBosna`ya harket. Varis sonrasi asırlar boyunca Balkanlar'ın kültür başkentliğini yapmış, 1914'te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından bu arada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar'ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna'da panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında meşhur Başçarşı, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiniz turmuzu tamamliyarak otelimize transfer.Konaklama Saraybosna daki otelimizde. 


  Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.


  Öğle Yemeği: Mostar şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır.- Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.Rehber Tavsiyesi : Boşnak Böreği , Soğan Dolması , Köfte , Boşnak Kahvesi , 


  Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.


  Konaklama: Hotel Holiday v.b –  Saraybosna


  Para Birimleri : Bosna Hersek – Convertible Marka ( Ortalama Kur 1 Euro : 1.95 KM )


  Rota: Trebinje-Poçitel (108 km), Poçitel – Blagay (23 km) ,Blagay - Mostar (12 km), Mostar– Saraybosna (126 km)


  Toplam Kat Edilecek Mesafe: 269 km


  Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:00
   

 • 7. Gün 23 Ekim Cumartesi
  Saraybosna – Belgrad

   

  Sabah kahvaltimiz ardindan , Belgrad’a yola çıkış.Yolculuk öncesi Saraybosna’nın su kaynağı Igman dağı’nın eteklerindeki , Bosna’nın en büyük milli parkı olan Vrelo Bosna turunu gerçekleştiriyoruz.(Fiyata DAHİL!!!)Yolculuğumuz sonrası canlılığın ve hareketliliğin  yeni sembolü Avrupanın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuzda Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin yıl anıtı, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmed'in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni sultan Süleyman'a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgard Kalesi , Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır.Turumuz ardindan otelimize transfer.Konaklama Belgrad daki otelimizde. 


  Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.


  Öğle Yemeği:  Saraybosna – Belgrad arası rehberin belirliyeceği dinlenme tesisinde ekstra serbest zaman.


  Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir. 


  Konaklama: Hotel B v.b  - Belgrad


  Para Birimleri : Bosna Hersek – Convertible Marka ( Ortalama Kur 1 Euro : 1.95 KM ) , Sırbistan – Dinar ( Ortalama Kur 1 Euro : 115 Dinar )


  Rota: Saraybosna – Belgrad (284 km)


  Toplam Kat Edilecek Mesafe: 284 km


  Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:00
   

 • 8. Gün 23 Ekim Cumartesi
  Belgrad - Sofya

   

  Sabah kahvaltımız ardından Sofyaya yola cikis . Varis sonrasi Sofya panoramik şehir turumuza başlıyoruz.Panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasında Görülecek yerler arasında Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali , Milli kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski kraliyet sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji müzesi, Eski Sofya - Sendika şehri, Rotonda Kilisesi bulunmaktadır. Daha sonra meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ve fotoğraf molası, Şehrin simgesi olan Banya başı camisini ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz ve serbest zaman sonrası otelimize transfer.Sonrasında rehberin belirliyeceği yerde ekstra yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Bulgar Gecesi .(Fiyata DAHİL !!!!)Konaklama Sofya`da otelimizde. 


  Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.


  Öğle Yemeği:  Sofya’da rehberin belirliyeceği Türk Lokantası ekstra serbest zaman.


  Akşam Yemeği: Rehberin belirliyeceği yerde ekstra yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Bulgar Gecesi .Fiyata DAHİL !!!!


  Konaklama: Hotel Silver v.b  - Sofya


  Para Birimleri : Bulgaristan – Leva ( Ortalama Kur 1 Euro : 1.95 Leva ) 


  Rota: Belgrad - Sofya (393 km)


  Toplam Kat Edilecek Mesafe: 393 km


  Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini : 20:00

 • 9. Gün 23 Ekim Cumartesi
  Sofya - Plovdiv - İstanbul -Antalya

   

  Sabah kahvaltimiz ardindan  Filibe’ye doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından şehir turumuza başlıyoruz. 4000 yılık geçmişe sahip bir kent olarak; günümüzün modern binaları ve eski çağların mimarisini birleştiren güzel bir şehirdir. Kentte en çok ilgi çeken yer şüphesiz Nebet tepe mevkiinde yerleşik “Eski Plovdiv” - adında şehrin en eski bölümü üzerinde bulunuyor. Görülecek yerler arasında şimdilerde Etnografya Müzesi olarak hizmet veren Argır Kuyumcuoğlu’nun evi, Plovdiv’e özel en mükemmel simetrik ev örneği ve orijinal ev düzenlemesiyle, bu günümüzde her türlü kültüler faaliyetlere ev sahipliği yapmakta olan Balabanov Evi ve Georgi Mavridi`nin evi, Eski Roma çağından kalma Roma Amfi Tiyatrosu, Roma Stadyumu, , Hisar Kapı, Kaleiçi Mahallesi ve Hindliyan Müzesi, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken Cuma Camii, Plovdiv`in en eski kiliselerinden Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya kiliseleri bulunmaktadır. Kısa süreli serbest zaman’ın ardından İstanbul’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. İstanbul üzerinden Antalya’ya varışımızı sağlıyarak turumuzu sonlandırıyoruz.


  Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.


  Öğle Yemeği:  Plovdiv şehir merkezinde  ekstra serbest zaman.


  Akşam Yemeği: Edirne – İstanbul otobanı üzerinde dinlenme tesisi.


  Para Birimleri : Bulgaristan – Leva ( Ortalama Kur 1 Euro : 1.95 Leva ) 


  Rota: Sofya – Plovdiv (145 km) , Plovdiv – Kapıkule (155 km) , Kapıkule – İstanbul ( 258 km)


  Toplam Kat Edilecek Mesafe: 558 km


  İstanbul Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini : 21:00

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

- Luks Maxigezi otobusleri ile ulasim
- Yerel profesyonel Turkce rehberlik hizmetleri
- 4*  Otellerde 1 Gece Üsküp , 1 Gece Ohrid , 1 Gece Podgorica veya Çevresi , 1 Gece Trebinje veya Çevresi , 1 Gece Saraybosna , 1 Gece Belgrad, 1 Gece Sofya ile toplam 7 Gece Kahvaltı dahil Konaklama 
- 1 Gece Üsküp , 1 Gece Podgorica , 1 Gece Trebinje , 1 Gece Saraybosna , 1 Gece Belgrad otellerinde alınan beş akşam yemeği
- Selanik , Üsküp , Tetova , Ohrid , Tiran , Budva , Kotor  , Mostar , Saraybosna , Belgrad , Sofya , Plovdiv Panoramik Şehir Turları
- Dubrovnik turu 
- Matka kanyonu turu 
- Blagay Turu 
- Vrelo Bosna turu
- Yöresel Restaurant’da Makedon Gecesi
- Yöresel Restaurant’da Bulgar Gecesi 
- Kosova giriş ücreti
- Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
- Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri 
- Şehir Vergileri 
- Gümrük Vergileri
- Programda belirtilen panoramik şehir turları.
- Araç içi limitli su ikramı

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- Müze ve ören yeri giriş ücretleri. 
- Otelde alınan ekstralar. 
- Tüm kişisel harcamalar 
- Kavala da verilen mola da alinan kahvalti.
- Öğle yemekleri 
- Yemeklerde alınan içecekler 
- Şöför ve rehber bahşişleri
- MULTİ SCHENGEN VİZESİ (YEŞİL PASAPORT SAHIPLERI VİZEDEN MUAFTIRLAR). 

Önemli Notlar;

 

BİLGİLENDİRME

 

- Katılım gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli Multi (Çok Girişli) Schengen vizesi bulundurma zorunluluğu vardır. (Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar.)
 

- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmamız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
 

- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
 

- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
 

- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton , Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den

az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg
 

- Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak , programda belirtilen heryeri göstermek şartı ile program akışında değişilik yapabilirler.
 

- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte

sunulan Türkiye’den ki merciler den alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.
 

-Tur Programımız minumum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 10 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Maxigezi tarafından

bildirilecektir.
 

-Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce Maxigezi tarafından bildirilecektir.
 

-Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 5 gün önce Maxigezi tarafından bilgi verilecektir
 

- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve

coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında

kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 

-Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü

ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 

-Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar,

programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği

takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Maxigezi sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar

dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 

- Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan Maxigezi sorumlu tutulamaz.
 

-Ekstra turlar , servis aldığımız yerel Maxigezi tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına

göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 

- Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra

tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
 

- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet

sitelerinden yapılması zorunludur.
 

- Tura katılım için Maxigezi tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen

kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Maxigezi sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar

kendilerine aittir.
 

-Maxigezi, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Maxigezi, bu değişiklikleri en kısa

sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
 

-Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
 

Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)  *Mercedes Travego/Tourismo   *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna 
 

Midibusler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega 
 

Minibusler: (16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter
 

-Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

 

Fiyat Türü Peşin
Single 993.75 €
795 €
Double 837.50 €
670 €
Triple 837.50 €
670 €
0-2 Yaş 493.75 €
395 €
3-6 Yaş 837.50€
670 €
7-12 Yaş 837.50 €
670 €

Yorum yazılmamıştır.

Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.